Pin It

We wtorek, 23 października 2018 roku, Sejm Rzeczpospolitej Polskiej wybrał nowego Rzecznika Praw Dziecka. Dotychczas funkcję tę pełnił Marek Michalak, teraz zastąpi go Agnieszka Dudzińska.

Agnieszka Dudzińska jest absolwentką Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, socjologiem pracującym w Instytucie Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk. Pełniła funkcję zastępcy prezesa ds. programowych w Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a także przewodniczącej Komisji Dialogu Społecznego ds. Mieszkań Chronionych i Komisji Dialogu ds. Niepełnosprawności w Warszawie. Była członkiem zespołów ekspertów m.in. przy Rzeczniku Praw Obywatelskich i przy Ministrze Edukacji Narodowej.

Odpowiadając na pytania posłów, nowo powołana Rzecznik Praw Dziecka podkreśliła, że w swojej pracy chce szczególnie zająć się problemem prawa dziecka do życia w rodzinie, a także kwestią samobójstw wśród dzieci i brakiem psychiatrów dziecięcych w Polsce.

 


źródło: PAP

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.