bank mleka
Pin It

W Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu otwarto Bank Mleka Kobiecego. Zgromadzony pokarm trafi do wcześniaków i do dzieci, których mamy z różnych przyczyn zdrowotnych nie mogą karmić piersią.

Banki mleka to profesjonalne laboratoria zajmujące się pozyskiwaniem mleka kobiecego, bezpiecznym przechowywaniem i dostarczaniem go potrzebującym dzieciom. Dawczynią może zostać zdrowa kobieta w okresie laktacji, która oprócz karmienia piersią własnego dziecka zdecyduje się też oddawać swoje mleko na potrzeby innych dzieci. Kandydatka na Honorową Dawczynię przechodzi kompleksowe badania. Pozyskiwane od niej mleko jest również badane mikrobiologicznie. Ponadto matki, które zostają dawczyniami pokarmu są informowane o zasadach higienicznego odciągania i przechowywania mleka.

Jak poinformował wczoraj dyrektor opolskiego szpitala Edward Puchała, do banku zgłosiło się już 8 dawczyń, a z 68 litrów pozyskanego mleka skorzystało do tej pory 11 maluchów.

Więcej na temat funkcjonowania banków mleka przeczytasz tutaj.

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.