Pin It

Jeden z ojców postanowił opublikować na Facebooku zdjęcie syna. Miało być zabawnie, ale nie wyszło. Mężczyzna jako pierwszy w Polsce otrzymał za to wyrok.

Na zdjęciu widać dwuletniego, nagiego chłopca, który w jednej ręce trzyma butelkę z piwem, w drugiej siusiaka – podaje Dziennik Gazeta Prawna. Ojciec dziecka uznał to za zabawne i pochwalił się zdjęciem na Facebooku. Zareagowała matka, która powiadomiła o tym prokuraturę. Rodzice dziecka nie są małżeństwem i nie mieszkają razem. Oboje mają przyznaną opiekę nad dzieckiem. Syn od czasu do czasu przebywa u ojca. Podczas jednej z wizyt wykonano zdjęcie.

Sprawa toczyła się cztery lata. Zgodnie z prawem rozpowszechnianie nagich zdjęć osoby bez jej zgody podlega karze więzienia od trzech miesięcy do pięciu lat. W przypadku dziecka zgodę wydają oboje rodzice. W czasie toczenia się sprawy okazało się, że matka dziecka wcześniej umieściła na profilu społecznościowym zdjęcie nagiego syna na plaży, przez co sąd uznał, że kara dla ojca powinna być niższa. Ostatecznie ojciec dziecka trafi na trzy miesiące do więzienia.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.