Pin It

Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern pojawiła się na obradach ONZ ze swoją trzymiesięczną córeczką. Kiedy wygłaszała przemówienie, opiekę nad dzieckiem przejął jej partner.

Jacinda Ardern jest drugą światową przywódczynią w historii, która urodziła dziecko w trakcie sprawowania urzędu. Na Zgromadzenie Ogólne ONZ w Nowym Jorku zabrała ze sobą całą rodzinę. Premier Nowej Zelandii karmi córkę piersią i uznała wspólny wyjazd za „praktyczną decyzję”. Jej partner pokazał na Twitterze identyfikator córki:

– Premier Ardern udowadnia, że nikt nie ma lepszych kwalifikacji do reprezentowania jej kraju niż pracująca matka. Tylko 5 procent światowych przywódców to kobiety, więc musimy sprawić, by czuły się tu tak mile widziane, jak to możliwe – zaznaczył w rozmowie z Reuterem rzecznik ONZ Stephane Dujarric.

Jacinda Ardern urodziła dziecko w czerwcu, a po sześciotygodniowym urlopie macierzyńskim wróciła do pracy.

Źródło Rmf24

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.