Pin It

Wrocław, Gdańsk, Warszawa – to właśnie w tych miastach już niebawem odbędą się największe targi dla przyszłych i obecnych rodziców. Pierwsze wydarzenie już w weekend 20–21 maja we Wrocławiu.

Targi Mother & Baby odbywają się corocznie już od 11 lat. Nie są to standardowe targi wystawiennicze – ich oferta jest bardzo rozbudowana. Organizatorzy dużą uwagę przykładają do edukacji i świadomości rodzica nie tylko w zakresie zdrowia, lecz także produktów. Dlatego edukują, o co pytać w czasie zakupów, jak porównywać produkty i jak umieć dokonać własnego wyboru bez zdawania się wyłącznie na opinię sprzedawcy (która może być uzależniona od tego, co promuje sklep). Ponadto ważnym elementem targów jest strefa medyczna, nad którą pieczę we Wrocławiu objęło Dolnośląskie Centrum Medyczne. Na rodziny z dziećmi oraz osoby spodziewające się dziecka będą czekali wysokiej klasy specjaliści. Będzie można bezpłatnie skorzystać m.in. z : USG i ktg dla kobiet w ciąży, szkoły rodzenia oraz bezpłatnych konsultacji medycznych takich specjalistów, jak: dermatolog, ortopeda, pediatra, fizjoterapeuta, dietetyk, neurologopeda. Na zajęcia, wykłady i konsultacje nie obowiązują zapisy. Wystarczy jedynie wybrać punkt programu, który nas interesuje i przyjść. Szczegółowy program wykładów tutaj.

W tym roku organizatorzy targów szczególną uwagę zwracają na plan porodu oraz prawa kobiet w ciąży. Każda uczestniczka targów dostanie plan porodu przygotowany przez Fundację Rodzić po Ludzku, który będzie mogła wypełnić razem z położną.

Ponadto w programie warsztaty wiązania chust, nauka kąpieli noworodka, wyjątkowe sesje zdjęciowe, Strefa Playmobile, robotyka, casting oraz liczne konkursy i quizy, w których będzie można wygrać atrakcyjne nagrody, w tym m.in. wózki, foteliki, kosmetyki czy zabawki. Łącznie przygotowano ponad 1000 nagród. Dodatkowo każdy otrzyma prezent na wejściu.

Z myslą o najmłodszych uczestnikach targów zaplanowano m.in. zajęcia rozwojowe dla dzieci od trzeciego miesiąca życia, wyścig Raczkujących Maluchów, bezpłatne „skakańce” i „dmuchańce” przez cały weekend oraz strefę robotyki i Playmobile dla starszych dzieci. Będzie też możliwość zrobienia bezpłatnej sesji zdjęciowej dla całej rodziny.

Targi Mother & Baby we Wrocławiu odbędą się w Hali Stulecia (Wrocławskie Centrum Kongresowe) przy ul. Wystawowej 1. Rozpoczynają się one w sobotę, 20 maja o godz. 10:00 i tego dnia potrwają do godz. 16.30. Drugi dzień targów odbędzie się w niedzielę w godzinach 10.00–16.00. Koszt wstępu to 15 zł dla osób dorosłych, dla dzieci jest bezpłatny. Więcej szczegółów na  www.motherandbaby.pl.

Portal SiostraAnia.pl objął patronat nad tym wydarzeniem.

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.