taniec podczas porodu
Pin It

Pierwsza faza porodu potrafi trwać od kilku od nawet kilkunastu godzin. Ciężarne w tym czasie leżą, chodzą, biorą prysznic. Ale mogą zrobić jeszcze jedną rzecz… zatańczyć! Film nakręcony w szpitalu w Moskwie pokazuje rodzącą, która wspólnie z lekarzem i położną robi na sali porodowej prawdziwą dyskotekę!

Ten film zdobywa w sieci coraz większą popularność. A to za sprawą Marii Malyshevej, która w trakcie swojego porodu postanawia zrelaksować się za pomocą tańca. Dołącza do niej lekarz i położna.

I choć dla wielu ludzi ten obrazek może wydawać się co najmniej dziwny, taniec na porodówce nie jest niczym złym, a wręcz pomaga kobietom rozluźnić się i dać siłę do zmierzenia się z kolejnymi skurczami.

Pisaliśmy o tym tutaj: Taniec podczas porodu – w czym pomaga rodzącej

Zwróćcie uwagę na przygotowanie sali porodowej: nie tylko łóżko, piłka i typowo medyczny sprzęt, ale również wanna i… dyskotekowe światła 😀 !

Zobaczcie film (po kliknięciu w obrazek zostaniecie przekierowani do grupy, gdzie umieszczono wideo): 

taniec podczas porodu

Polecamy również: 

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.