Pin It

W czasie 57. spotkania Europejskiego Towarzystwa Endokrynologii Dziecięcej naukowcy z University of Athens Medical School zaprezentowali wyniki swoich badań nad znaczeniem poziomu witaminy D w organizmach dzieci z nadwagą. Z badań jasno wynika, że utrzymanie prawidłowego poziomu „witaminy słońca” w ciele dziecka, pomaga walczyć z nadwagą i wspiera utrzymanie prawidłowej wagi.

Badania greckich naukowców objęły grupę 232 otyłych dzieci i nastolatków, spośród których 117 osób miało suplementowaną witaminę D. Po 12 miesiącach obserwacji dzieci, które przyjmowały suplement wit. D miały znacznie niższą masę ciała i tkanki tłuszczowej oraz lepsze parametry poziomu cholesterolu we krwi.

Zdaniem grupy naukowców, badania te jasno dowodzą, że w czasach, gdy otyłość, również dzieci, jest problemem społecznym, warto kontrolować poziom witaminy D w organizmie i w razie jej niskiego poziomu przyjmować suplementy.

Dzięki temu wielu dzieciom może się zmienić zarówno sylwetka, jak i jakość życia, a tym samym poprawi ich zdrowie. Otyłość prowadzi przecież do chorób krążenia, cukrzycy, zmian zwyrodnieniowych stawów, zaburzeń hormonalnych, depresji, a nawet nowotworów.


źródło: PAP

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.