Ruszyła kampania „Rodzice kangury”
Pin It

15 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Kangurowania. Tego dnia ruszyła też ogólnopolska akcja „Rodzice Kangury”.

Celem tej inicjatywy jest poszerzenie świadomości na temat znaczenia i zalet kangurowania oraz zachęcenie do częstego przebywania w kontakcie skóra do skóry nie tylko tuż po narodzinach dziecka, lecz także w warunkach domowych. Akcja ma też zwrócić uwagę środowiska medycznego na umożliwienie rodzicom kontaktu skóra do skóry po porodzie (zgodnie z obowiązującym standardem opieki okołoporodowej kontakt ten powinien nastąpić bezpośrednio po narodzinach dziecka i nieprzerwanie przez min. 2 godziny).

Polecamy: Na czym polega kangurowanie? 

W ramach akcji planowane są spotkania połączone z warsztatami dla przyszłych rodziców na temat rodzicielstwa bliskości, kangurowania i pielęgnacji dziecka, warsztaty dla rodziców o trudnościach emocjonalnych w czasie opieki nad dzieckiem (dziecko przedwcześnie urodzone, dziecko z cięcia cesarskiego, baby blues), spotkania dla rodziców wcześniaków (kangurowanie w domu, rozwój wcześniaków) oraz szkolenia dla położnych i pielęgniarek o istocie i sposobie kangurowania wcześniaków.

Kampania „Rodzice Kangury” została przygotowana przez Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny w Warszawie, podmiot leczniczy Medbest Care i zespół ekspertów, w którego skład wchodzą m.in. neonatolog dr n. med. Beata Pawlus, fizjoterapeuta Paweł Zawitkowski i położna Monika Jodłowska.

Patronat honorowy nad akcją objęła prof. Maria Katarzyna Borszewska-Kornacka, konsultant wojewódzki w dziedzinie neonatologii, prezes Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego. Więcej na stronie www.rodzicekangury.pl.

Polecamy: Kontakt skóra do skóry – 8 korzyści dla mamy i dziecka


Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.