bank mleka
Pin It

Mamy karmiące piersią z Krakowa i Małopolski mogą już dzielić się swoim pokarmem. Ich mleko będzie trafiać do wcześniaków i do dzieci, których mamy z różnych przyczyn zdrowotnych nie mogą karmić piersią.

Przy Szpitalu Położniczo-Ginekologicznym Ujastek w Krakowie powstał bank mleka. To trzecia regionalna placówka banku mleka w Polsce działająca we współpracy z Fundacją Bank Mleka Kobiecego.

Banki mleka to profesjonalne laboratoria zajmujące się pozyskiwaniem mleka kobiecego, bezpiecznym przechowywaniem i dostarczaniem go potrzebującym dzieciom.

Więcej na temat funkcjonowania banków mleka przeczytasz tutaj.

Kto może zostać dawczynią?

Dawczynią może zostać zdrowa kobieta w okresie laktacji, która oprócz karmienia piersią własnego dziecka zdecyduje się też oddawać swoje mleko na potrzeby innych dzieci. Kandydatka na Honorową Dawczynię przechodzi kompleksowe badania. Pozyskiwane od niej mleko jest również badane mikrobiologicznie. Ponadto matki, które zostają dawczyniami pokarmu są informowane o zasadach higienicznego odciągania i przechowywania mleka.

Jak informuje Fundacja Bank Mleka Kobiecego, jutro (19 maja) obchodzimy Światowy Dzień Honorowej Dawczyni Mleka Kobiecego.

Źródło: bankmleka.ujastek.pl, Fundacja Bank Mleka Kobiecego

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.