Festiwal Świadomych Rodziców i targi SILESIA BAZAAR Kids vol.4
Pin It

23 kwietnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się pierwszy Festiwal Świadomych Rodziców. Na dzieci i rodziców czeka szereg atrakcji.

Głównym celem wydarzenia jest promowanie świadomego rodzicielstwa – idei, według której rodzice dostrzegają swoją silną rolę w procesie wychowania dziecka, więc starają się, aby dla swojej rodziny wybierać to, co dobre i mądrze decydować o wszystkim, co ma wpływ na rozwój ich pociech. Na Festiwal Świadomych Rodziców złożą się cztery elementy: spotkania z ekspertami, kreatywne warsztaty dla dzieci, targi mody i dizajnu dziecięcego oraz strefa Gastro.

Spotkania z ekspertami będą miały postać prelekcji, spotkań i warsztatów. O dobór tematów i zaproszenie gości zadbał oMatko! Magazyn Świadomych Rodziców. W ramach tej części wydarzenia poruszony zostanie szereg zagadnień związanych ze współczesnym rodzicielstwem – od problemu dbania o skórę mamy podczas ciąży, przez dbanie o higienę jamy ustnej, poprzez praktyczne porady, jak prowadzić własny biznes. Podczas Festiwalu odbędzie się również spotkanie autorskie z Katarzyną Burzyńską-Sychowicz poświęcone książce „Bez cukru – #kasiuniagotuje”.

Dla młodszych odbiorców przygotowano aż 10 stanowisk warsztatowych. Dzieci będą mogły wziąć udział w zabawach matematycznych, artystycznych – muzycznych i modowych. Nie zabranie warsztatów z wykorzystaniem klocków lego czy warsztatów kulinarnych.

W ramach festiwalu już po raz czwarty odbędą się targi niezależnej mody i dizajnu dziecięcego SILESIA BAZAAR Kids. To popularne wśród rodziców wydarzenie, w którym biorą udział polscy, niezależni producenci odzieży, dodatków, akcesoriów i zabawek. Swoją obecność potwierdziło ponad 100 różnych firm z całej Polski.

Oprócz zakupów modowych i zabawkowych będzie można skosztować pysznego jedzenia ze śląskich lokali gastronomicznych. Sushi, pyszne ciasta, aromatyczna kawa oraz specjalne menu dla najmłodszych sprawią, że festiwalowa Gastro strefa będzie idealnym miejscem na ciekawy, niedzielny obiad.

Festiwal Świadomych Rodziców powstał z inicjatywy organizatorów cyklu targów SILESIA BAZAAR – Magdy Giertugi i Piotra Kalisza z Fundacji Colors of Silesia oraz Anny Meres, redaktor naczelnej magazynu oMatko!

Wydarzenie trwa od 10:00 do 17:00. Obowiązuje bilet wstępu w cenie 5 zł dla osób od 15 do 65 roku życia. Dla rodzin (rodzicie i dziecko/dzieci) przygotowano bilet rodzinny w cenie 8 zł. Osoby do 15 i po 65 roku życia mają wstęp wolny. ięcej informacji na Facebooku oraz na stronie www.silesiabazaar.pl.

Portal SiostraAnia.pl patronuje temu wydarzeniu.


Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.