księżna kate urodzila
fot. Reuters
Pin It

Księżna Kate, jak nakazuje tego etykieta dworska, wyszła już kilka godzin po porodzie przed szpital ze swoim nowo narodzonym synem na rękach. Towarzyszył jej mąż, książę William. Rodzice pozdrowili zgromadzony tłum, a następnie odjechali do Pałacu Kensington.

Chłopiec urodził się wczoraj (23 kwietnia) o 11.01 czasu lokalnego (godz. 12.01 czasu polskiego), kilka godzin po tym, jak Kate została przyjęta do szpitala św. Marii w zachodnim Londynie (o czym informowaliśmy w tym miejscu). W tym samym szpitalu w 2013 i 2015 roku przyszły na świat poprzednie dzieci pary, George i Charlotte.

fot. Reuters
fot. Reuters
fot. Reuters
ksiezna kate urodzila
fot. Reuters

W ramach świętowania narodzin najnowszego członka rodziny królewskiej mierząca 191 metrów londyńska wieża BT Tower zaświeciła się na niebiesko z napisem: „To chłopiec!”. Przed pałacem Buckingham pojawiła się też oficjalna informacja o narodzinach kolejnego członka rodziny królewskiej.

W ciągu kilku dni książęca para ma podać do informacji publicznej imię dla swojego syna. Wcześniej musi zaakceptować je jednak królowa.

Bukmacherzy już obstawili najbardziej prawdopodobne imiona dla chłopca. Są to: Arthur, James, Albert, Frederick albo Philip.

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.