bank mleka kobiecego szczecin
Pin It

W Szczecinie otwarto Bank Mleka Kobiecego. Placówka mieści się w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 2 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. To pierwszy bank z kobiecym mlekiem w regionie. 

Jak podkreśliła kierownik Kliniki Patologii Noworodka szpitala i jedna z pomysłodawczyń banku mleka Beata Łoniewska, pierwsze próby jego utworzenia podjęto 10 lat temu. I choć realizacja przedsięwzięcia wymagała zaangażowania wielu osób i pokonania niejednej trudności, udało się stworzyć pierwszy w regionie Bank Mleka Kobiecego.

Do nowego banku już zakwalifikowały się dwie dawczynie (przeczytaj, jak zostać honorową dawczynią), które pozytywnie przeszły niezbędne badania oraz otrzymały zestawy zawierające laktator i butelki.

Bank składa się z dwóch pomieszczeń szpitala, w których znajduje się sprzęt do przechowywania mleka dla niemowląt.

Sprzęt medyczny do Banku Mleka Kobiecego w Szczecinie został zakupiony przez polskie i niemieckie kluby Rotary. Przedsięwzięcie dofinansował szczeciński magistrat.


Przeczytaj również: 

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.