Pin It

Dziś, 6 listopada, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Elżbieta Rafalska, zapowiedziała, że z papierowych zwolnień lekarskich korzystać będziemy tylko do końca tego miesiąca. Od 1 grudnia 2018 r. obowiązywać zaczną bowiem obowiązywać zwolnienia elektroniczne, których zadaniem jest uporządkowanie systemu i usprawnienie procesu ich wystawiania i dostarczania do ZUS.

Dzięki temu rozwiązaniu wielu pacjentów nie będzie zmuszonych do osobistego dostarczania druków pracodawcy czy tez bezpośrednio do ZUS, jak to się dzieje w przypadku przedsiębiorców.  Zminimalizowane także zostanie ryzyko zagubienia zwolnienia, opóźnień w jego przesyłaniu do właściwego oddziału ZUS, a tym samym rozliczenie powinno następować terminowo.

Proces ten ma stanowić ułatwienie także dla lekarzy, którzy wpisując PESEl pacjenta w bazie otrzymają pełen pakiet informacji na jego temat, czyli historię choroby, listę przyjmowanych leków itp.

 


źródło: PAP

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.