Niemowlęta nagrane podczas karmienia piersią. Wideo jest już dostępne!
Pin It

W jednym z najcichszych miejsc w Polsce, w komorze bezechowej krakowskiej AGH, nagrano pod koniec stycznia kilka niemowląt podczas karmienia piersią. Film ma wymiar edukacyjny i od dziś jest dostępny w serwisie YouTube.

W komorze zarejestrowano dźwięki wydawane przez dzieci podczas karmienia piersią. Nagranie ma pomóc mamom rozróżnić, kiedy dziecko pije mleko, a kiedy ssie pierś dla przyjemności (przy czym i jedno, i drugie jest dla niego bardzo ważne). Jak zapowiadali wcześniej twórcy projektu – akustyk z AGH Marcin Zastawnik oraz położna Anna Kotlińska – nagranie ma pomóc zwłaszcza młodym i niedoświadczonym mamom.

„Chcemy pokazać, że kontakt z piersią to nie tylko karmienie. Nagranie ma być rodzajem przewodnika, narzędzia dla rodziców, którzy chcą się więcej dowiedzieć o kontakcie dziecka z piersią. Wsłuchując się w odgłosy, jakie dziecko wydaje podczas karmienia, rodzice będą wiedzieć, czy ssie ono mleko, czy ssie tylko dlatego, że chce być z mamą, chce ją powąchać, usłyszeć bicie jej serca, czy może ssanie ma charakter przeciwbólowy” – mówiła Anna Kotlińska, która jest także doradcą laktacyjnym i doktorantką UJ.

Ponad pięciominutowy film zawiera też komentarze doradcy laktacyjnego.

Polecamy: Jak sprawdzić, czy noworodek się najada?

Jak podkreślają twórcy projektu, nagranie nie zastąpi rady lekarza czy położnej, jeżeli wystąpią trudności bądź pojawią się wątpliwości związane z karmieniem piersią.

Więcej szczegółów o projekcie tutaj.

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.