przekłuwanie uszu dzieciom
Pin It

„Moja córka ma kolczyk w policzku! Wygląda uroczo, prawda? Na pewno będzie nim zachwycona! Podziękuje mi, jak będzie starsza. A jak zadecyduje, że jej się nie podoba, może go po prostu wyciągnąć, wielkie mi rzeczy” – napisała na Facebooku Enedina Vance, mama półrocznej córeczki, która zamieściła w sieci zdjęcie bobasa z kolczykiem w policzku. Jej wpis wzbudził duże zainteresowanie zarówno wśród zwolenników, jak i przeciwników przekłuwania ciała dziecka.

Enedina Vance jest przeciwniczką jakichkolwiek modyfikacji ciała u dzieci. Aby sprowokować innych do dyskusji, napisała pod zdjęciem:

„Moja córka ma kolczyk w policzku! Wygląda uroczo, prawda? Na pewno będzie nim zachwycona! Podziękuje mi, jak będzie starsza. A jak zadecyduje, że jej się nie podoba, może go po prostu wyciągnąć, wielkie mi rzeczy. Jestem rodzicem, to MOJE DZIECKO, mogę robić, co chcę! Podejmuję za nią wszystkie decyzje, dopóki nie skończy 18 lat, ja ją urodziłam, więc należy do mnie! Nie potrzebuję niczyjego pozwolenia, uważam, że tak jest lepiej, ładniej i tak mi się podoba. To nie przemoc! Gdyby tak było, to by było nielegalne, a nie jest. Ludzie przekłuwają uszy swoim dzieciom codziennie, to tylko kolejny przykład. MOJE DZIECKO, MÓJ WYBÓR! TO PRAWO RODZICA! Nie oceniajcie mojego rodzicielstwa, każdy wychowuje dzieci inaczej. Poza tym to i tak nie wasz interes!”.

W rzeczywistości mała dziewczynka nie ma żadnego kolczyka – zdjęcie zostało obrobione w programie graficznym. Jej mama wyraźnie się sprzeciwia przekłuwaniu ciała i obrzezaniu dzieci, dlatego postanowiła w ten sposób przyciągnąć uwagę internautów. Niewątpliwie cel został osiągnięty – zdjęcie szybko obiegło sieć, a sam wpis został udostępniony przez ponad 13 tys. osób.

„Chciałam, żeby ludzie byli wściekli, zszokowani, by zareagowali. Nikt nie ma prawa do ingerowania w wygląd drugiej osoby, niezależnie od tego, czy chodzi o kolczyki czy obrzezanie. Nawet rodzice” – dodała jeszcze na swoim Facebooku. Jej zdaniem należy częściej mówić o prawie dzieci do nietykalności cielesnej.

A co Wy o tym myślicie?

Polecamy: Przekłuwanie uszu dzieciom


Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.