Pin It

Lekarze z krakowskiego szpitala św. Rafała wycięli guz mózgu kobiecie w 22. tygodniu ciąży. Ze względu na ciążę podczas operacji nie można było zastosować narkozy. Pacjentka została znieczulona miejscowo i była przytomna podczas zabiegu.

U kobiety zdiagnozowano guz w lewej półkuli mózgu, przy ośrodku mowy. Pacjentka miała zaburzenia mowy i często myliła słowa. Diagnozę poznała, gdy była już w ciąży. Operacja była niezwłoczna, inaczej nowotwór mógłby się powiększyć, a stosowanie silnych leków mogłoby zaszkodzić dziecku.

Podczas operacji neurologopeda utrzymywał stały kontakt z kobietą. Rozmawiali o codziennych sprawach, pogodzie, pacjentka była proszona o podanie nazw miesięcy. Na sali był też dostępny ginekolog-położnik, który przed i po zabiegu za pomocą USG monitorował stan dziecka. Operacja przebiegła pomyślnie.

Pacjentka została wypisana do domu po pięciu dniach. Jej ciąża przebiega prawidłowo. Dziecko przyjdzie na świat w maju.

Polecamy: Kobiety chore na raka mogą urodzić zdrowe dziecko. Ruszył program „Boskie Matki”

Źródło: TVN24

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.