księga dziecka
Pin It

Wraz z pojawieniem się dziecka na świecie, w głowie rodzi się mnóstwo pytań związanych z jego zdrowiem, pielęgnacją, karmieniem, rozwojem, snem itd. W Internecie nie zawsze można znaleźć fachowe odpowiedzi, a „ciocie dobra rada” zwykle podają sprzeczne i nie do końca aktualne zalecenia. Gdzie szukać wiarygodnych informacji, które rozwieją nasze wątpliwości i wzbogacą wiedzę o rozwoju dziecka w pierwszych dwóch latach życia? Z pomocą może przyjść „Księga dziecka” autorstwa znanych i cenionych na całym świecie autorytetów w dziedzinie rodzicielstwa – Marthy i Williama Searsów.

William i Martha Sears, lekarz i pielęgniarka, rodzice ośmiorga dzieci, autorzy ponad 20 książek, dzielą się swoimi doświadczeniami zdobytymi w trakcie niemal 40 lat praktyki zawodowej i rodzicielskiej, aby przekazać kompleksowe informacje na temat wszystkich kwestii związanych z opieką i pielęgnacją niemowląt. W pracy nad książką wzięli udział także ich dwaj synowie, Robert Sears i James Sears, również lekarze pediatrzy. Razem stworzyli najbardziej aktualne kompendium wiedzy na temat rozwoju dziecka w pierwszych dwóch latach życia.

„Księga Dziecka” w przejrzystej formie dostarcza kompleksowych informacji na temat nurtujących rodziców zagadnień takich jak:

  • żywienie dziecka: Co zrobić, żeby udało się karmić piersią? Jak prawidłowo karmić butelką? Kiedy i w jaki sposób rozszerzać dietę dziecka? Jak rozpoznać alergię i jak sobie z nią radzić?
  • sen: Ile powinien spać noworodek, a ile dwulatek? Co zrobić, żeby niemowlę w końcu zasnęło? Gdzie powinno spać dziecko?
  • życie rodzinne: Jak odnaleźć się w nowych rolach? Jak zorganizować powrót do pracy? Jak zapobiegać i radzić sobie z depresją i stanami obniżonego nastroju?
  • zdrowie: Jak zadbać o dobrą odporność dziecka? Kiedy należy iść do lekarza? Jak udzielić pierwszej pomocy?
  • rozwój: Jak krok po kroku przebiega rozwój motoryczny dziecka? Jak komunikuje się dziecko miesięczne, a jak roczne? Po czym poznać, że dziecko rozwija się prawidłowo?
  • więź: Jak dobrze wystartować? Jak być blisko po trudnym porodzie? W jaki sposób ojciec może budować więź od samego początku?

„Księga Dziecka” to bogate i nieocenione źródło informacji, które ułatwia czerpanie radości z rodzicielstwa.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Mamania, które specjalizuje się w wydawaniu książek dla rodziców i dzieci. Powstało ono z myślą o tych wszystkich, dla których rodzicielstwo to jedna z najważniejszych przygód życia. Mamania wydaje książki, które skłaniają do refleksji, wspierają świadome rodzicielstwo i inspirują do własnych poszukiwań.

KONKURS

Mamy dla Was trzy egzemplarze „Księgi dziecka. Od narodzin do drugiego roku życia”. Aby zdobyć jeden z poradników należy odpowiedzieć na pytanie: „Jaka była najbardziej absurdalna rada jaką usłyszałaś/usłyszałeś odnośnie dziecka lub rodzicielstwa? Podziel się swoim sposobem na reagowanie na niechciane rady”. Na Wasze zgłoszenia czekamy pod adresem konkurs@siostraania.pl do 27 marca. Wyniki ogłosimy 28 marca. Nagradzamy najciekawsze odpowiedzi. Forma dowolna – tekst, grafika, film.

ksiega-dziecka

Zapraszamy do udziału!
Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.