Pin It

Maj to czas położnych. W nawiązaniu do obchodzonego 8 maja Dnia Położnej, podobnie jak w zeszłych latach, chcemy zaprosić was do udziału w konkursie, którego celem jest szerzenie świadomości na temat tego, kim jest położna i jakiego wsparcia może nam udzielić.

Wielu z nas nie wie, że zawód położnej jest samodzielnym zawodem medycznym, a opieka położnej nie ogranicza się wyłącznie do działań na sali porodowej. Według prawa położne mogą samodzielnie sprawować opiekę nad kobietą w czasie fizjologicznej ciąży, fizjologicznego porodu i połogu. Przedstawicielki tego zawodu mogą samodzielnie prowadzić ciążę, co od stycznia tego roku jest refundowane przez NFZ. Ponadto położna podstawowej opieki zdrowotnej realizuje kompleksową, pielęgnacyjną opiekę położniczo-neonatologiczno-ginekologiczną, obejmującą m.in. edukację w zakresie planowania rodziny, opiekę w okresie ciąży, porodu i połogu.

Każda z nas, na dowolnym etapie życia, może korzystać ze wsparcia położnej. Z opieki położnej można korzystać na długo przed zajściem w ciążę, a od 21. tygodnia ciąży każdej z nas przysługują bezpłatne spotkania edukacyjne z wybraną przez siebie położną. Wiemy, że wśród naszych czytelników są osoby, które korzystają bądź korzystały z pomocy położnej. Pokażcie innym, że warto mieć swoją położną!

Co trzeba zrobić?

Wystarczy przesłać zdjęcie bądź krótki film ze swoją położną i napisać krótko, dlaczego warto korzystać ze wsparcia położnej. Autorki trzech wybranych zgłoszeń zostaną nagrodzone, wybrane zgłoszenia zostaną też opublikowane na naszym portalu (udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na publikację zdjęcia, filmu). Jeżeli w czasie trwania konkursu zrobienie fotografii lub nagrania z położną będzie niemożliwe, prześlij nam samo zgłoszenie z odpowiedzią na powyższe pytanie.

Zgłoszenia można przesyłać na adres konkurs@siostraania.pl do 28 maja.

W zabawę włączyło się wydawnictwo Zakamarki i wydawnictwo Czarne, które ufundowały nagrody książkowe.

Zapraszamy do zabawy!


Zeszłoroczne zgłoszenia można zobaczyć w naszej galerii na Facebooku.

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.