Kołysanki Niedzisiejsze - Aneta Strzeszewska
Pin It

Utwory na tej płycie różnią się od popularnych, wszystkim znanych kołysanek. Ideą tego projektu jest ocalenie od zapomnienia ludowych kołysanek i piosenek, które są ukryte głęboko w pamięci ludzi starszych. Album „Kołysanki niedzisiejsze” sprawdzi się jako usypianka maluchów oraz wyciszenie dla nieco starszych słuchaczy.

Płyta została wydana w grudniu 2016 roku przez wydawnictwo Soliton. Znajduje się na niej 12 ludowych kołysanek zagranych w nowoczesnych aranżacjach muzycznych.

Pomysłodawczynią i autorką projektu jest Aneta Strzeszewska, pedagog i wokalistka, absolwentka Autorskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej im. Krzysztofa Komedy w Warszawie. Inspiracją dla powstania tej płyty były stare, nieznane kołysanki śpiewane przez 85-letnią babcię Anety Strzeszewskiej. Głos babci został też umieszczony na nagraniach. W czasie pracy nad projektem autorka przeprowadzała też wywiady z seniorami i nagrywała ich śpiew.

W projekcie wzięli udział także liczni muzycy: Zdzisław Kalinowski, Wiktor Tatarek, Kacper Zasada, Tomasz Zieliński, Przemysław Kuczyński, Bartosz Nazaruk, Elżbieta Drozdowska, Agata Wojciechowska, Michał Kowalski.

Autorka planuje cykl koncertów, gdzie propagować będzie śpiewanie dzieciom, uwrażliwianie ich na piękno muzyki i pokazywanie jej wartości.

Płyta jest dostępna w sprzedaży na stronie wydawnictwa Soliton oraz w sklepach Empik i innych sklepach muzycznych.

Portal siostraania.pl objął projekt swoim patronatem.

Kołysanki Niedzisiejsze - Aneta Strzeszewska

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.