mamka
Pin It

Na początku czerwca do szpitala Hadassah Ein Kerem w Jerozolimie trafił dziewięciomiesięczny palestyński chłopiec, który brał udział w wypadku samochodowym. Jego ojciec zginął, matka była w ciężkim stanie. Maluch nie chciał jeść z butelki, dlatego izraelska pielęgniarka Ula Ostrowski-Zak postanowiła nakarmić go piersią. Powyższe zdjęcie szybko obiegło świat.

Pielęgniarka kilkakrotnie karmiła niemowlę podczas pracy, bo maluch nie dał się przekonać do picia z butelki. Dla ciotki dziecka było to nie do pomyślenia, aby Żydówka zaoferowała taką pomoc Palestyńczykowi, była jednak za to bardzo wdzięczna. Już wcześniej prosiła pielęgniarkę o pomoc w znalezieniu mamki, ale nie spodziewała się, że to ona nią zostanie. „Miałam mleko, więc mu dałam” – mówiła w rozmowie z portalem Ynet News Ula Ostrowski-Zak. Jak dodała, „każda karmiąca matka zrobiłaby tak samo”.

Aby znaleźć pomoc dla chłopca, pielęgniarka opisała sytuację na jednej z grup na Facebooku. Pomoc zaoferowało wiele kobiet. Chłopiec przebywa teraz pod opieką krewnych.

Źródło: TVN24

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.