Jak położne i ginekolodzy wspierają karmiące mamy? Wypełnij ankietę i pomóż w analizie
Pin It

Czy Polska jest krajem przyjaznym matce karmiącej? – już po raz kolejny Centrum Nauki o Laktacji zadaje to pytanie karmiącym mamom. Placówka udostępniła specjalną ankietę, która ma pomóc w ocenie sytuacji systemu opieki laktacyjnej w Polsce.

Zeszłoroczne wyniki ankiety pokazały wyraźne słabe strony tego systemu. W tym roku CNoL postanowiło kontynuować badania, przy czym szczególnie zwraca uwagę na pracę położnych Podstawowej Opieki Zdrowotnej i ich rolę w podstawowej opiece laktacyjnej. Pytania zawarte w ankiecie dotyczą także oceny współpracy z ginekologiem, który prowadził ciążę i miał kontakt z mamą po porodzie.

Ankieta skierowana jest do mam, które mają dzieci w wieku od 2 do 24 miesięcy życia. Jej wypełnienie zajmie ok. 10 min. Ankieta jest dostępna TUTAJ. Dane zbierane są do 10 kwietnia.

Polecamy: Karmienie piersią w Polsce – rozmowa z Tomaszem Chodkowskim 

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.