mlekoteka
Pin It

Z okazji Tygodnia Promocji Karmienia Piersią, jutro (30 maja) w Szpitalu Świętej Rodziny na Madalińskiego w Warszawie odbędzie się finał czwartej edycji akcji Mlekoteka.

Od godz. 10:00 do 19:00 będą miały miejsce warsztaty i spotkania ze specjalistami min. z dziedziny laktacji, dietetyki, neonatologii, fizjoterapii, ginekologii i położnictwa. Wśród nich będą: dr Beata Pawlus, dr Anna Krysiukiewicz-Fenger, dr Małgorzata Uchman-Musielak, Nikoleta Broda, Karolina Góra, Agata Aleksandrowicz – Hafija.pl, Paweł Zawitkowski, dr Agata Orzechowska, Agnieszka Muszyńska CDL, Monika Zielińska. Warsztaty skierowane są do kobiet w ciąży i rodziców niemowląt, a także do profesjonalistów wspierających kobiety w okresie okołoporodowym. Szczegółowy program jest dostępny tutaj.

Celem ogólnopolskiej akcji Mlekoteka jest wsparcie i edukacja kobiet w zakresie karmienia mlekiem kobiecym oraz dalszego żywienia niemowląt. Spotkania prowadzą specjaliści z różnych dziedzin, m.in. laktacji, położnictwa, fizjoterapii dziecięcej, żywienia, psychologii. Każdy może wziąć udział w warsztatach, spotkaniach edukacyjnych, imprezach, wydarzeniach kulturalnych, kręgach opowieści laktacyjnych, a także bezpłatnych konsultacjach. Wydarzenia w ramach tegorocznej Mlekoteki trwają do 6 czerwca. Program w poszczególnych miastach można znaleźć tutaj.

Inicjatorami akcji są dwie promotorki karmienia piersią: Iza Frankowską-Olech i Iza Sztandera pod skrzydłami Fundacji Promocji Karmienia Piersią i we współpracy z Fundacją Rodzić po Ludzku. Patronat nad Mlekoteką objęła już po raz drugi Pani Krystyna Barbara Kozłowska – Rzecznik Praw Pacjenta.

Portal SiostraAnia.pl patronuje temu wydarzeniu.

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.