Dzień Dziecka Utraconego
Pin It

15 października obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego. W całej Polsce odbędą się Msze św. i modlitwy w intencji dzieci, ich symboliczne pochówki, prelekcje i rozmowy z terapeutami oraz spotkania rodzin po stracie.

Według badań Fundacji Przetrwać Cierpienie, przeprowadzanych od grudnia 2012 do maja 2014, ok. 27 proc. rodziców, którzy utracili nienarodzone dziecko, nie ma możliwości pożegnania się z nim ani zorganizowania godnego pochówku. Natomiast aż 30 proc. kobiet, które poroniły, popada w depresję wymagającą leczenia psychiatrycznego.

Z myślą o tych rodzicach, od kilku lat w różnych miastach powstają grupy wsparcia dla rodziców po stracie. Co roku 15 października organizowane są także wydarzenia, które gromadzą rodziny dotknięte stratą. Obchody Dnia Dziecka Utraconego odbędą się dziś m.in. w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie, Ełku, Toruniu czy Słupsku. O wszystkich spotkaniach można dowiedzieć się na stronie www.dlaczego.org.pl lub z profilu www.facebook.com/dlaczego.stratadziecka

Pierwszy raz obchody Dnia Dziecka Utraconego zorganizowano w 1988 roku w Stanach Zjednoczonych. Dzień ten przypada 15 października, tyle bowiem trwa ciąża licząc umownie od 1 stycznia.

Polecamy: Poronienie – o tym trzeba rozmawiać (wywiad z psychologiem)

Źródło: KAI

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.