dziadek intensywnej terapii
Pin It

Nazywany jest dziadkiem intensywnej terapii. We wtorki opiekuje się maluchami na oddziale pediatrycznym, a w czwartki odwiedza wcześniaki na oddziale neonatologicznym. Jego obecność i dobre serce doceniają nie tylko rodzice w szpitalu dziecięcym w Atlancie, ale również internauci!

Wiele dzieci, które przyszły na świat przedwcześnie musi spędzić pierwsze tygodnie (a nawet miesiące) w szpitalu. Oznacza to nie tylko ogromny stres dla rodziców, ale również konieczność przeorganizowania codzienności tak, aby spędzać z maleństwem jak najwięcej czasu. Kiedy muszą jechać do domu, aby zaopiekować się starszym dzieckiem lub po prostu – wykąpać się czy zjeść, maluszek (choć pod opieką medyczną) zostaje sam. Dla wielu mam to silne przeżycie. I właśnie w tym momencie, w szpitalu dziecięcym w Atlancie, wkracza dziadek intensywnej terapii, który przejmuje noworodka, a rodzicom pozwala spokojnie i bez obaw opuścić szpital na jakiś czas.

Zdjęcie, na którym widzimy starszego pana trzymającego maleństwo, do sieci wrzuciła mama chłopca. Maluch urodził się w zaledwie 25. tygodniu ciąży i przebywa w szpitalu już od 6 tygodni. Jego mama każdej nocy jedzie do domu, aby zaopiekować się starszą siostrą chłopca i następnego dnia rano jest z powrotem w szpitalu. Któregoś ranka, gdy weszła na oddział, aby spotkać się ze swoim maleństwem, zobaczyła je w ramionach starszego pana, który przedstawił się jako dziadek intensywnej terapii. Choć fotografia zdobywa serca internautów jest ona jedynie urywkiem charytatywnej i rozczulającej działalności pana Dawida, którą prowadzi już od… 12 lat!


Dziadek intensywnej terapii zgłosił się jako wolontariusz do Centrum Zdrowia Dziecka w Atlancie ponad 12 lat temu, gdy odszedł na emeryturę. Wcześniej pracował w międzynarodowej firmie marketingowej. Ma dwie dorosłe córki i dwoje wnuków.

Według WHO, każdego roku przedwcześnie rodzi się 15 milionów dzieci. Ta ogromna liczba pokazuje, że potrzeba nie kilku, ani nawet kilkuset, a tysiące dziadków, babć, wujków czy cioć, aby pomóc wcześniakom spokojnie i z poczuciem bezpieczeństwa wejść w życie.

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.