nowa twarz gerbera z zespołem downa
Pin It

Półtoraroczny Lucas Warren został nowym „dzieckiem Gerbera”. Po raz pierwszy w 91-letniej historii konkursu twarzą marki zostało niemowlę z zespołem Downa. 

– Każdego roku wybieramy dziecko, które najlepiej obrazuje wieloletnią tradycję Gerber, pokazując przy tym, że każde dziecko jest dzieckiem Gerbera – powiedział Bill Partyka, dyrektor generalny i prezes Gerber. – W tym roku Lucas wpasował się w ten wybór idealnie – dodaje.

18-miesięczny Lucas pochodzi z Dalton w stanie Georgia (USA). W organizowanym każdego roku konkursie chłopiec pokonał 140 tys. innych małych modeli i modelek. Sam konkurs organizowany jest przez jedną z najpopularniejszych marek produkujących żywność dla dzieci od 1927 roku. Ponad dziewięć dekad temu po raz pierwszy wybrano dziecko, którego wizerunek był umieszczany przez cały rok w reklamach firmy Gerber. Każdego następnego roku, na to miejsce wybierano inne niemowlę.

– Mamy nadzieje, że dzięki temu wyborowi społeczność osób o specjalnych potrzebach zacznie być odbierana w innym świetle oraz akceptowana i wspierana przez społeczeństwo. Osoby specjalnej troski mają szansę zmieniać świat, tak ja my wszyscy – skomentował Jason, tata chłopca.

gerber nowa twarz 2018
Zdjęcie Lucasa, które zwyciężyło w konkursie – fot. Gerber/Cortney Warren
gerber nowa twarz 2018
Lucas z rodzicami – fot. Gerber/Cortney Warren
gerber nowa twarz 2018
Lucas – fot. Gerber/Cortney Warren

Źródło: fatherly.com

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.