Mlekoteka
Pin It

Zbliża się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Mlekoteka. W tym roku spotkania poświęcone tematowi karmienia mlekiem mamy będą odbywać się w całej Polsce między 22 maja a 6 czerwca. Właśnie trwa nabór osób chętnych do włączenia się w organizację takiego wydarzenia w swojej miejscowości.

Celem akcji jest wsparcie i edukacja kobiet w zakresie karmienia mlekiem kobiecym oraz dalszego żywienia niemowląt. W ubiegłym roku spotkania zorganizowano w 40 miejscach w Polsce, a do akcji przyłączyły się również szpitale. W wydarzeniu uczestniczyli specjaliści z różnych dziedzin, którzy chętnie dzielili się swoją wiedzą.

Spotkania mają charakter otwarty i są bezpłatne. Każdy zainteresowany promowaniem karmienia mlekiem mamy i organizacją takiego wydarzenia w swojej miejscowości może wypełnić odpowiedni formularz i zgłosić się do organizatorów. Zgłoszenia przyjmowane są do 7 maja. Formularz jest dostępny tutaj.

Inicjatorami akcji są dwie promotorki karmienia piersią: Iza Frankowską-Olech i Iza Sztandera pod skrzydłami Fundacji Promocji Karmienia Piersią i we współpracy z Fundacją Rodzić po Ludzku.

Wydarzeniu patronuje także Siostra Ania.

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.