tezec u noworodka
Pin It

Oddział neonatologiczny szpitala w Białej Podlaskiej otrzymał właśnie nowy, specjalistyczny sprzęt potrzebny do ratowania życia i zdrowia wcześniaków i noworodków przychodzących na świat w bialskim szpitalu. Sprzęt, warty 650 tys. złotych, ufundowała fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

– To już kolejna partia darów z Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na tym się nie kończy spływ sprzętu do nas. Niewątpliwie, to co otrzymaliśmy, z punktu widzenia opieki nad noworodkiem w ciężkim stanie, jest bardzo istotne, bo życie zaczyna się na porodówce. Bardzo ważne jest również w czym będą transportowane z sali porodowej na oddział intensywnej terapii noworodka – zaznacz lek. med. Riad Haidar, ordynator oddziału neonatologicznego im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Białej Podlaskiej.

Od teraz maluszkom służyć będą między innymi: inkubator transportowy wyposażony w respirator noworodkowy, pompy infuzyjne, ssak, kardiomonitor, pulskosymetr, lampy ledowe, respirator noworodkowy, aparaty wzmacniające oddychanie. Ten specjalistyczny sprzęt bardzo się przyda, szczególnie, że w województwie lubelskim na świat przychodzi 1700 wcześniaków rocznie.

 


źródło: Kurier Lubelski

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.