Balticarium
Pin It

Maj dla Balticarium rozpoczął się od  kolejnego wyróżnienia patronatem honorowym. Tym razem projekt doceniło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, podobnie jak wcześniej Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak. Twórcy projektu mają kolejne plany na jego rozwój.

Balticarium to pierwsza strona dla dzieci i dorosłych o Bałtyku, gdzie spotykają się sztuka, nauka, muzyka i ekologia. Projekt tworzą artyści, oceanografowie, poeci, muzycy, podróżnicy i inni specjaliści zainspirowani Morzem Bałtyckim. To platforma internetowa, która pozwala poznać ponad 30 morskich mieszkańców. Projekt skierowany jest przede wszystkim do dzieci. Kolorowe ilustracje oraz interaktywne gry zachęcają najmłodszych do zgłębienia morskich wód. Na stronie znajdują się również najświeższe informacje, a także artykuły zainspirowane morskimi przygodami.

W ramach dalszego rozwoju Balticarium w najbliższym czasie nadrzędnym celem jest stworzenie aplikacji mobilnej. Aplikacja dzięki wyjątkowej oprawie artystycznej pobudzi kreatywność dzieci. Treści w aplikacji będą zawierać opisy ponad 30 zwierząt Morza Bałtyckiego, grę, która ułatwia naukę, a także interaktywne łamigłówki i kolorowanki. Wszystkie wiadomości powstaną we współpracy z naukowcami z Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Prosta obsługa aplikacji sprawi, że o zwierzętach bałtyckich mogą uczyć się nawet małe dzieci pod czujnym okiem rodziców. Ponadto aplikacja będzie stosować algorytm poprawiający efekty uczenia. Poza stworzeniem aplikacji w ramach projektu są planowane kolejne wystawy, wykłady i warsztaty na temat Bałtyku.

Aby zrealizować wszystkie plany, projekt bierze też udział w konkursie Fundacji Aviva. Aby wesprzeć inicjatywę, wystarczy zagłosować tutaj. W ramach konkursu organizowana jest również zbiórka funduszy.

Więcej szczegółów na www.balticarium.com.

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.