Pin It

 „Jestem dumna, że moja córka Alia jest pierwszym dzieckiem karmionym piersią w parlamencie” – napisała na Twitterze australijska senator Larissa Waters. Zagraniczne media ogłosiły, tak dwumiesięczna dziewczynka i jej mama tworzą historię w Australii.

„Potrzebujemy więcej kobiet i rodziców w parlamencie” – dodała jeszcze Larissa Waters. Kobieta wnioskowała w zeszłym roku w sprawie zmian w przepisach związanych z dopuszczeniem możliwości karmienia podczas obrad. Kiedy tylko zaszła w ciążę, zapowiedziała, że zamierza szybko wrócić do pracy wraz z dzieckiem. Jej zdaniem, jeżeli młode matki i młodzi ojcowie mają pojawiać się w polityce, muszą czuć się swobodnie.

Zmiany w przepisach zostały wprowadzone, a zachowanie senatorki zostało odebrane bardzo pozytywnie, choć nie zabrakło też głosów, że jest ono niewłaściwe. Pod zdjęciem karmiącej piersią Larissy nie brakuje komentarzy zwracających uwagę na problem powrotu młodych matek na rynek pracy.

To nie pierwszy przypadek w Australii, gdy jest głośno o karmiących mamach podczas obrad. Po raz pierwszy odważyła się na to Kirstie Marshall w 2003 roku. Kobieta została jednak wyproszona z sali.


Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.