boskie matki święto
Pin It

6 października swój dzień obchodzą „Boskie Matki”. Fundacja Rak’n’Roll Wygraj Życie wyjaśnia, że akcja powstała w 2015 ma na celu budować w społeczeństwie świadomość, że w ciąży można zachorować onkologicznie i można, bezpiecznie dla dziecka, w tym czasie się leczyć. Pod nazwą „Boskie Matki” działa także program opieki dla kobiet w ciąży chorych na raka.

„Ciągle około ¾ kobiet w ciąży, u których zdiagnozowano nowotwór słyszy, czasem wielokrotnie, że powinny usunąć ciążę i dopiero wtedy poddać się leczeniu” – informuje Fundacja. Tymczasem zarówno badania naukowe, jak i doświadczenia onkologów leczących kobiety w ciąży chore na raka pokazują, że ciąża nie jest przeciwwskazaniem do chemioterapii. „W ciąży można leczyć się onkologicznie i urodzić zdrowe dziecko” – przekonują organizatorzy akcji.

Jak alarmuje Fundacja, liczba kobiet chorujących onkologicznie rośnie z roku na rok. Program „Boskie Matki” ma pomóc kobietom w dostępie do ekspertów (onkologów, ginekologów, położnych, psychologów, dietetyków) i fachowej wiedzy. Program powstał, by zapewnić Boskim Matkom wsparcie i profesjonalną opiekę.

– To jedno z najtrudniejszych doświadczeń życiowych, kiedy radość z macierzyństwa przeplata się ze lękiem o życie i zdrowie, własne i dziecka. Potrzebujemy wiedzieć, że społeczeństwo nas rozumie, akceptuje, wspiera, nie ocenia – mówi Monika Dąbrowska, Boska Matka, członek zarządu Fundacji Rak’n’Roll.

Akcja powstała na podstawie rozmów z matkami chorującymi na raka. To one wskazały, co jest w tym czasie najtrudniejsze i jak można pomóc. Na stronie www.raknroll.pl można zapoznać się z historiami Boskich Matek.

Udział w programie jest bezpłatny. Kobiety w ciąży chorujące na taka i potrzebujące wsparcia mogą pisać na adres: marta.ok@raknroll.pl.

6 października Fundacja Rak’n’Roll na znak solidarności z kobietami w ciąży, które chorują onkologicznie, został nazwany Dniem Boskich Matek. To dzień, w którym w 2009 r. z inicjatywy Magdy Prokopowicz, Fundacja Rak’n’Roll zaczęła swoją działalność.

Spodnie dla niemowlaka

 

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.